שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

האם עבודה מהבית הופכת אותנו למאושרים יותר?

ויקטוריה צ'רנוגלז - כותבת תוכן, אוספת ובונה נכסים דיגיטליים ונכסי נדל"ן

כאשר בבוקר יורד מבול בחוץ , שומעים רעמים ורואים ברקים , מקשיבים לדיווחי הפקקים ברדיו , כל אחד מאתנו היה מעדיף להשאר בבית ולעבוד, במקום לצאת לקור, פקקים ושלוליות. במקרה כזה, על שאלה "האם אתה מאושר לעבוד מהבית" נקבל תשובה חיובית ברוב המקרים.

השאלה היא האם אדם שעובד באופן קבוע מהבית ,נשאר בכל זאת באותה רמת אושר , כפי שהיה אם היה עובד באופן קבוע מחוץ לבית?

מחקרים מראים כי אנשים שבוחרים לעבוד מהבית – מאושרים יותר.

סיבה ראשון לאושר, כפי שניתן לראות מהמשפט מעלה, היא אפשרות הבחירה. ללא ספק חופש הבחירה ולא משנה באיזה תחום, נותן הרשגה טובה.

מה הם הסיבות הנוספות לאושר בעבודה מהבית

שליטה בלוח זמנים

כאשר כל אחד קובע את סדר היום שלו ולא נאלץ לבזבז את זמנו בדרכים , לשלב משימות של עבודה ומטלות הבית במהלך היום,ללא ספק זה תורם לתחושת האושר, במיוחד אצל זוגות נשואים , כאשר עומס המטלות הביתיות עולה.

שהיה של מספר ימים בשבוע במשרד חיצוני

מחקרים מראים כי ריחוק של מספר ימים דווקא מקרב את העמיתים ומשפר את היחסים הבין – אישיים בינהם. קחו לדוגמה ימי חג או חופשה , בה העובדים חוזרים למשרד. ישנה התרגשות מסויימת מלראות את העמיתים לאחר תקופת חגים ( אני לא מתייחסת לעניין העבודה והמשימות עצמן של העבודה ). לכן אם ישנה אפשרות של עבודה מהבית אפילו של יומיים במהלך השבוע, על המעסיק לאפשר זאת.

חשיפה מועטה לפוליטיקה הפנים ארגונית

המונח פוליטיקה ארגונית כוללת את כל ההתרחשויות שקורות במשרד ולא קשורות למטלות ומשימות העבודה בפועל. אם זה לחשושים, רכילויות או צעקות וריבים. כאשר אדם נמצא באווירה מלחיצה , הפרעות במהלך העבודה, טלפונים ושיחות המתקיימות בסביבתו, כל זה פוגע בתפוקה . כתוצאה מכך, עבודה מהבית יכולה להפיק יותר פרודוקטיביות בזמן קצר יותר , בנוסף לחסכון בזמן כאשר העובד לא מבזבז את זמנו בנסיעות לעבודה ובחזרה. בוודאי כל זה יגרום לעליה בהרגשת האושר.

סביבת עבודה שקטה

כאשר אתם עובדים בסביבה המוכרת והביתית, ללא ההמולה המשרדית, בה אתם יכולים להקשיב למוסיקה שאתם אוהבים , לשים מזגן על קור או חום ללא שעמיתכם יתלונן שקר לו. רק המחשבה על כך מעלה חיוך על פנינו. תוסיפו לזה את האפשרות של לעבוד בבגדים נוחים , ללא עניבות או עקבים ,אלא אפילו להסתובב כל היום עם פיג'מה .

אם בכל זאת אתם מרגישים לא לגמרי מאושרים , תיעזרו ב 4 טיפים אשר יגרמו לכם להיות מאושרים יותר

ציפיות מלקוחות

תנמיכו ציפיות מהפידבק שתקבלו מלקוחות שלכם. גם אם השקעתם בפרוייקט מעל למה שסוכם בינכם. קודם כל ישנם לקוחות שלא ממש מבינים איזו עבודה צריכים להשקיע כדי לקבל את התוצאה הסופית . במקרה כזה תוכלו לפרט יותר את תהליכי העבודה שלכם, להכניס את הלקוח יותר לעשייה שלכם. אם תעשו זאת, הלקוח יעריך את זה, מה שיתרום לקשר טוב יותר ויעלה את הסיכוי להמלצה או הזמנת עבודה נוספת מאותו לקוח.

מצד שני תמיד ישנם לקוחות שלא הייתם מצפים לתגובות נלהבות שתקבלו בסיום הפרוייקט. לכן תעשו את העבודה הכי טוב שאתם יכולים ומקסימום תהיו מופתעים מתגובת הלקוח.

לעשות הפסקות ולא להילחץ

תעבדו בצורה מסודרת עם רשימת משימות לכל יום עבודה. תכניסו לרשימה זו גם שעות הפסקה ותצאו להפסקה ,גם אם מדובר ביום לחוץ וגדוש בבלת"מים. תזכרו שכנראה כבר עברתם ימים לחוצים בחייכם ובסופו של דבר היום יסתיים וכל הלחץ יעבור. יש עתיד והוא ורוד!

תוכנות עזר

בתקופתנו הטכנולוגית, לא חסרות תוכנות או אפליקציות העוזרות להתנהלות היומיומית שלנו. אם זה בחיים האישיים: החל מלוח שנה, תזכורות , התעמלות, מדיטציה, ספרים ועוד , כמובן גם בהתנהלות העסקית או עבודה מהבית: אפליקציות בניהול משימות, סריקה ועדכון מסמכים, הנהלת חשבונות , שליחת דוא"ל ובדיקה האם ומי פתח את המייל שנשלח, גיבויים למיניהם ועוד.

עוד על אפליקציות ותוכנות תומכות תוכלו לקרוא כאן.

לנצל את העובדה שאתם בבית ולהנות מהסביבה (מוסיקה, מזגן, שקט או רעש, שעות עבודה נוחות)

קמתם עם מצב רוח לא משהו? שימו את המוסיקה שמרימה את מצב רוחכם, בפול ווליום או בשקט. יש מזג אוויר נעים בחוץ? למה שלא תעבדו במרפסת?

שקט מדי? תצאו למספר שעות לעבוד מבית קפה או שימו רעשי רקע לעבודה פרודוקטיבית: קולות של טבע:רוחות ,מדורה או ים וגם קולות של אנשים : בבית קפה , בכביש סואן ועוד.

האם יצא לכם לשבת מול מסך מחשב ופשוט לבהות בו? קורה בדרך כלל לאחר ארוחת צהריים עשירה. שימו ראש על הכרית לרבע שעה ותקומו יותר רעננים ופרודוקטיביים לעבודה.

בקיצור אתם נמצאים בבית ויכולים להרשות לעצמכם הרבה יותר ממה שיכולתם אם הייתם יושבים במשרד עם עמיתים שלא תמיד ברצונכם להיות באינטראקציה ישירה איתם (כן , לכולנו יש ימים כאלה).

חשובה לנו תחושת הגמישות ואפשרות לעבוד גם מהבית וגם מהמשרד. כך נרגיש הרבה יותר את היתרונות של העבודה מהבית .

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים